Co je to mozek a jak si s námi umí hrát

10.03.2018

Jsem vegetariánkou cca 7 let. Nejsem jí z přesvědčení, je to pouze můj osobní vývoj. Kdybych byla z přesvědčení, já osobně už bych dávno se vrátila k masu.
Nu ale co chci ukázat.
Jednoho dne a na ten nikdy nezapomenu, jsem měla v ruce kuře a chtěla jsem ho dát péct. Jenomže jak jsem ho držela v ruce, pocítila jsem takový silný nepříjemný energie, byla to směsice utrpení, smutku ... no prostě nic hezkého.
Tím to vlastně vše vyvrcholilo. První rok jsem se soustředila na to, co vlastně budu jíst. Učila jsem se vařit bez masa atd.  Za nějaký čas, když už jsem se dostala do pohody šla jsem hlavou do VEGANSTVÍ. Jenomže tam jsem šla z přesvědčení , takže proti sobě, bylo to pro mě omezování, a proto po pár měsících jsem se vrátila zpátky do VEGETARIÁNSTVÍ.

Nu a pak to začalo, můj mozek si se mnou začal hrát. Začal mi dávat vzpomínky. Vzpomínky na maso, hlavně na kuřecí řízky. Já je milovala , malinké slabé a křupavé  Úplně mi nečekaně vložil do hlavy vzpomínku na tu chuť, že jsem zatoužila se do řízku zakousnout. Nu a co jsem udělala?
Nezakazuji si to, takže jsem řekla, ok máš na to chuť tak asi to potřebuješ, něco ti chybí. A tak jsem se rozhodla, že si ten řízek dám, přemýšlela jsem kde si ho koupím a kdy si ho udělám, nu a bylo to. Jakmile jsem si uvědomila, že se mám do toho masového řízku zakousnout, udělalo se mi blbě. A bylo po chuti.
Asi tak 3-4 roky to trvalo než tyto vjemy na chutě na maso přestali chodit. Ze začátku byli častější a silnější, později jen sem tam občas, až přestali chodit úplně. Nu a později stačilo pouze vyvolat, ok já si ho dám, vzpomínku jak se zakousnu a šup, bylo po chuti. ZDE MÁVNUTÍ KOUZELNÝM PROUTKEM ZAFUNGOVALO 

MOZEK JE POUZE SBĚRAČ INFORMACÍ , nic víc, nic míň.
Takže ať už zpracováváte jakoukoli svou životní změnu, uvědomte si, že mozek se potřebuje PŘEPROGRAMOVAT
. To je to s čím se potýkáme, chceme li něco změnit !!! 


MOZEK JE VÁŽNĚ  VELICE ZAJÍMAVÁ VĚCIČKA  
Jasně, oslovení věcička není přesné, ale mě se to sem hodí.

Stále všude píši a říkám, že vše co děláme, slyšíme, říkáme... vše mozek zapisuje. Mozek se stále učí a přepisuje to co už zná.
A já mám jeden úžasný příklad z mého momentálního života.
Před časem jsem si totiž všimla jedné věci. A o té vám napíši.

Když píšu na pc, přes klávesnici, občas je jedna ruka rychlejší než ta druhá a tak se velice často stává, že písmenka jsou ve slovech přeskákaná. Nic zvláštního, určitě to sami znáte. jenomže, já zjistila, že když píšu na papír perem, tak už také písmenka přeskakují.
Když jsem to zjistila poprvé, byl to fakt šok, jak je tohle možné, přeci nestřídám ruce, prostě rukou píšu na papír. Jenomže mozek nedělá v tomhle rozdíl.
Můj mozek se naučil psát nově a tak to dává do praxe, takže se teď musím naučit to mozek odnaučit. 

No není ten náš mozek úžasný a učenlivý?
Takže vše co ve svém životě nechcete, prostě ten váš mozek přeprogramujte. Vědomě to dá píli, ale výsledky stojí za to. Já ho teď musím mimo jiné naučit, vrátit zpátky do správného skládání písmenek ve slovech a větách.

Vaše Xariska vám všem přeje radostné a lehké přeprogramovávání.