HO'OPONOPONO Přijetí zodpovědnosti za svůj život

27.02.2018

Ho´oponopono je název starého havajského učení a znamená "vylepšit, vyčistit, napravit chybu".

Jde o proces uvolňování, odpuštění a čištění, který pro dnešní účely aktualizovala Morrnah Nalamaku Simeona, kahuna Lapa'au, jmenovaná v roce 1983 Žijícím pokladem Havaje...

Základní myšlenkou metody, je převzetí 100% zodpovědnosti za vše, co se děje v mém životě, ve mě i kolem mě. Naše myšlenky vytvářejí naši realitu. To, co se vám v životě stane, není vaše vina, ale vaše zodpovědnost. Patří sem i to, co říkají, dělají nebo si myslí druzí a objeví se to ve vašem životě. Když přijmete veškerou zodpovědnost za vše, co se objeví ve vašem životě, pak se vás týkají všechny problémy druhých lidí, kteří vás vyhledají. A cokoli potkáte, to můžete uzdravit.

Máte moc vyléčit cokoliv, co vám vstoupí do cesty. Vše výše jmenované může být léčeno, ať se to k vám dostalo jakýmkoliv způsobem. Když to dokážete cítit, dokážete to i vyléčit a to skrze sebe

Metoda zahrnuje "čištění" sebe sama a svého podvědomí od všech negativ, aby člověk mohl vidět změny v ostatních.

Když se postaráte o své vlastní potíže, odezní i u jiných.

A teď to nejdůležitější - jsou to čtyři věty/slova, které mění svět...

Tím, že neustále opakujeme slova:   

omlouvám se, prosím odpusť mi, miluji tě, děkuji Ti

očišťujeme dluh, který na své duši máme - činy dávno minulé. (Samozřejmě nejde jenom o to slepě to opakovat, ale procítit a vědomě myslet na to co říkáme! Tyto čtyři věty opakujte stále dokola a neustále, dokud v sobě nepocítíte úlevu, "klid a mír"... ale pozor, toto odříkávání nepatří "tam tomu", ale vám, vašemu já a vašemu srdci!!! )

Podle Dr.Lena je třeba pro léčení věcí z "vnějšího světa" postupovat takto: Nejdříve směrem k danému problému řekněte ''Omlouvám se'' a ''Prosím, odpusť mi.'' "Omlouvám se" říkáte, abyste uznali, že se něco stalo a že si uvědomujete, že to není dobré. Tím, že říkáte ''Prosím, odpusť mi'', si uvědomujete možné chyby, křivdy a bolesti, jež jste se mohli dopustit. Odpouštíte sami sobě. Současně žádáte o odpuštění Božskou mysl/Vesmír, jejíž součástí je vaše mysl.

Pak opakujete ''Miluji tě'' a ''Děkuji ti''. Slova ''miluji tě'' rozproudí zablokovanou energii. Vyjadřují vaši lásku ke svému vědomí a současně, pokud se tak Božská mysl rozhodne, vyjadřují její lásku ke všemu stvořenému. Když po tomto výroku vyslovíte ''děkuji ti'', vyjadřujete vděčnost. Vyjadřujete víru, že problém bude vyřešen pro nejvyšší dobro všech zúčastněných. Děkuji Ti" je výraz vděku a pokory za vše, co mě potkalo. Vyjádřením upřímného vděku i za věci, jež mě zranily, ublížily, způsobily nepříjemnosti, strach i bolest dokazuji, že si uvědomuji hodnotu všech věcí, které mě obklopují, nejenom hmotných, ale i zkušeností a situací.

Ho´oponopono je o naslouchání naší vnitřní inteligence, tichého hlasu, kterému můžete říkat intuice nebo inspirace. Podstata není ukrytá v žádné pomůcce.

Naučte se přijmout zodpovědnost za vše, co se ve vašem životě děje. Ho´oponopono je jenom pomůcka, jak se s věcmi vyrovnat, naučí vás změnit pohled, způsob přemýšlení nad světem. Ho´oponopono vás totiž učí být strůjci vašeho života.

Naučte se hledat v nitru sílu, která vám pomůže překonat nesnáze. Naslouchejte inspiraci, která ví nejlépe, co je pro vás to pravé. Přestaňte se snažit mechanicky aplikovat něco, o čem sami nejste přesvědčeni, že to může fungovat.

Někteří lidé chápou Ho´oponopono jako instantní metodu na řešení problémů. Ovšem tím Ho´oponopono není. Život není snadný a zároveň je velmi lehký. Je přesně takový, jaký si jej stvoříte. A veškerá síla se neukrývá nikde jinde, než ve vás, ve vaší mysli.


Také by vás mohl zajímat článek ODPUŠTĚNÍ 2018 . Najdete ho v odkazu. 

ZPÁTKY DO XARISKY BLOGU