Jak je to teď s naší planetou a námi lidmi?

23.04.2019

Dostala jsem velice zajímavý dotaz ve své skupince (Semináře, kurzy, ezoterika - debaty a setkávání) na facebooku a proto jsem se rozhodla napsat svůj pohled na toto téma a svou odpověď tím trochu více rozebrat. 

Před několika lety jsem na fb psala, že přicházejí nové energie a s tím i nové pravidla. To se naplnilo letos.  Také se hodně píše o převibrování ne jen nás, ale celé naší planety. Zvyšují se frekvence a mění se pravidla duchovních praktik. Letos na silvestra, když lidstvo tradičně oslavovalo příchod Nového roku a jak jinak než hodně hlasitě a světelně, mnoho lidí poprvé pocítilo úzkost a velký pocit bolesti.  Je to způsobeno tím, jak se vše převibrovává. Díky tomu se více dokážeme nevědomky propojovat s naší planetou a ona s námi.  

Letos po silvestru jsem na fb napsala toto: Tak jsme přivítali nový rok a rozloučili se s tím starým. A protože právě sedím ve vlaku a mám dlouhou chvíli, rozhodla jsem se něco málo na toto téma napsat.

S nějakým časovým předstihem jsem se domluvila s kamarádkami na společném silvestru. Jenomže čím vice se to blížilo, tím větší touhu jsem měla zůstat doma, a tak jsem vše zrušila a silvestr strávila sama doma.
Ještě než dojdu k mému prožitku, trochu si zajdu do své minulosti.

Já když si to tak vezmu zpětně, jsem vždycky byla jiná i co se oslav týká. Ohňostroje a nějaké petardy mě nikdy nebrali. Bylo i období, kdy jsem si říkala, že jsem asi nemocná, vždyť je to hezký a tak proč se mi to nelíbí. Vážně jsem se tehdy snažila aby se mi to líbilo, jenomže pořád se něco ve mně bránilo a tak jsem se smířila s tím, že ohňostroj a podobné věci mě prostě neberou.
Už nějaký čas vím, proč tomu tak vlastně je. Ale chtěla bych se podělit o tento silvestrovský zážitek a teď tedy k němu.

V bezpečí domova jsem v klidu a pohodě byla doma, žádná tv, žádný silvestr. Prostě vnitřní klid, který rušil pouze hluk z venku, kterému se nešlo vyhnout. Někdy před půlnocí, dle mého zvyku jsem si vzala špunty do uší a v tichu noci usnula.
Jenomže mě něco kolem 2:30 ráno vzbudilo a tak jsem vyndala špunty a šla jsem podle mého zvyku otevřít okna a dveře, a vyprovodit všechno ze starého roku ven a přivítat to nové.
Jenom jak jsem ty dveře a okna otevřela, totálně mě pohltil nepopsatelný pocit SMUTKU, ATAKY, ŽIVOTNÍ PANIKY... vyhrnuli se mi slzy do očí a měla jsem pocit, že se mi zastavilo srdce.
Rychle jsem vše zavřela a když jsem se uklidnila, teprve pak jsem byla schopná se podívat, uvědomit si cože se to vlastně stalo.

Stalo se to, že buď já se propojila s přírodou a nebo příroda ( což je v tomto případě to pravděpodobnější) se propojila se mnou. PŘÍRODA VOLÁ O POMOC a tak vím, že nejsem sama kdo něco takového prožil.
Ano někteří si už uvědomují dopad našich petard, ohňostrojů na zvířata, ale ono je to o celé přírodě.
Nejvíce jsem slyšela,cítila stromy a zeleň kolem mého domu. Neumím a ani nejde popsat co jsem cítila. Když jsem se snažila to dát do nějakého příkladu, přišel mi jeden, ale upozorňuji, že kdo nezažil nemůže uchopit co to znamená. Příroda každý rok a to nejen o silvestra prožívá naplno pocit bezradnosti, totálního strachu paniky ... přiřadím to k tomu jako bychom mi lidi procházeli destrukcí konce světa.

Lidi se baví, smějou a slaví a těmito svými zvrhlými oslavami způsobují destruktivní rány celé planetě Zemi, která už si to nechce nechat líbit.

Zatím nám dává čím dál více najevo co jí děláme a pokud to nepochopíme a nezměníme, nechci popisovat co bude následovat, co to pro lidstvo bude znamenat.
Bylo mi umožněno nahlédnout co, ale protože já nechci žít ve strachu z budoucna, prostě jsem to vytěsnila a zůstal jen pocit, který nechci otevírat.

Tohle je můj příběh tohoto silvestra 2019

Dotaz díky kterému píši tyto řádky zněl: Ahoj skupinko, Xarisko. Nikdy jsem na Facebooku moc nesdílela články a příspěvky, které obsahovali týrání zvířat, jakékoli zprávy o "stavu" naší země a podobně. Jednak jsem si vůbec nechtěla připustit, připustit si, že se tohle vážně děje a také jsem tomu nechtěla dávat vůbec žádnou energii a tím to neštěstí ještě posilovat. Ale teď poslední měsíc cítím neskutečnou potřebu něco udělat, a nemyslím tím jen nesekat trávníky kvůli vymírajícímu hmyzu atd, protože tak nějak v hlouby duše cítím, že už je pozdě, sakra pozdě a ta matka příroda neskutečně pláče..

Moje otázka zní, jak pomoci, a myslím tím tu pomoc vnitřní, tu energetickou.
Děkuji moc ♥️ 


A má odpověď, dle toho jak já osobně to vnímám v mém životě zrovna teď a upozorňuji, že dnes píši to co teď vnímám a za pár měsíců to může nabrat další směry, vždyť vše se vyvíjí a roste. Má odpověď je asi tato. 

Čím dál více lidí cítí, že musí, chce něco změnit. A odpovědi máme všichni v sobě. Ke mě tyto změny chodí už roky. Začalo to tříděním odpadu, vybíráním toho co si koupit dle škodlivosti či prospěšnosti naší planetě až po to, prodat své auto a jezdit hromadnou dopravou. Ano toho posledního se mi vzdávalo nejhůře. Mám pocit že mi více jak rok moji drazí duchovní říkali, že mám auto prodat, a já to stále oddalovala, až nakonec jsem byla okolnostmi donucena to udělat a musím dodat, že se mi bez auta vážně vede lépe. Člověk si snadno zvykne na určité věci a ve skutečnosti si neuvědomuje, že se o mnohem zajímavější věci ochuzuje. Kdyby to co škodí planetě a tedy ve skutečnosti i nám nebylo pod cedulkou toho, že nám to životy zlehčuje či dokonce obohacuje, nikdy bychom je do svého života nevpustili v takovém měřítku a nezačali být na nich závislí. Jenomže ve skutečnosti je to trochu jinak, ale na to si musí každý přijít sám.

Takže odpověď má je. Každý človíček by měl začít sám u sebe. TO JE TA NEJVĚTŠÍ PRAVDA A NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ZAČÁTEK CELOSVĚTOVÉ ZMĚNY.  Možností je mnoho, u mě samozřejmostí je tříděný odpad a zároveň vědomě vybírat v obchodech  co nejvíce šetrně k planetě. Ano já osobně bez úplně obalů neumím zatím být, ale snažím se. Také se snažím nakupovat drogerii a kosmetiku dle obsahu kvality ECO k přírodě. Snažím se žít v souladu jak mi to moje svědomí a vědomí přináší. Každý to máme jinak, ale všichni už vnímáme co ve svém životě měnit. Mám pocit, že můj další krok je omezení mobilu a pc, čemuž se zatím také bráním, stejně jako u auta. Ale jedna moje část už to moooc chce. 

Uvědomte si lidi jednu věc. Asi si dokážete představit jak důležité jsou pro naší planetu například stromy. Dávají nám mimo jiné i kyslík. A my lidé jsme také takové stromy. Buď ten kyslík dáváme a nebo ho bereme :-) Ona si planeta Země už zajistí, abychom se navrátili tam odkud pocházíme. Abychom se navrátili k úctě sobě samým a tím pádem k naší matce Zemi a všemu co nás obklopuje. 

Vaše Xariska vás všechny miluje a ví, že vše je tak jak má být. Každý si nějak hraje, ty malé děti si hrají na písečku, ty velké si hrají sami se sebou. Kdy už lidi vyrosteme abychom si přestali hrát a začali vědomě žít ?  ŽIVOT JE KOUZELNÝ, ŽIVOT JE PŘESNĚ TAKOVÝ JAKÝ SI HO SÁM SOBĚ TVOŘÍŠ.