Jak přivolat novou energii do našich životů.

12.08.2018

Říká se, že v jednoduchosti je síla nu a tato má zkušenost je velice jednoduchá. Věřím, že mnozí ji i ve svém životě praktikují a pravděpodobně ani neví proč, prostě stejně jako já naslouchají projevům svých vnitřních pocitů.

 Čas od času se každý dostane do bodu, který vnímá všelijak, například bludný kruh, či stagnace, pocit, že potřebujeme změnu ... Většina lidí hledá jak z toho ven a napadají je různé varianty a to od těch jednoduchých, až po pěkně krkolomné, které vlastně často ani neumíme (nechceme) uskutečnit. 

 Volá-li vás touha po změně, třeba postačí změnit své bydlení. Ano tak jednoduché je, prostě přestěhujte nábytek, vyhažte vše nepotřebné, vymalujte... udělejte si své obydlí nové a ucítíte novou energii ve vašich životech. 


Má zkušenost je, že když skončí nějaký vztah a dotyčný opustí společné obydlí, abychom co nejlépe nastartovali novou etapu svých životů a co nejjednodušeji přešli od tohoto bolestivého vztahu k  vnitřnímu míru a harmonii. Tak je nejlepší toto své obydlí zrenovovat. Takže doporučuji všechny staré energie vysmíčit a pozvat nové energie . Naplánujte si velký úklid. Doporučuji vymalovat, celý byt přeskládat tak, abychom s myšlenkou vše staré navždy ukončit začali novou radostnou etapu. Je důležité jaké myšlenky bude při tomto konání vysílat. Bohužel neznám jak bolestný proces rozchodů vymazat, ale toto je způsob jak tento proces zjednodušit a urychlit. 

Toto samé je vhodné praktikovat i u jiných životních přelomů či našich stagnací. Pokud pocítíte touhu po změně, třeba postačí zaměřit se na vaše obydlí, To je místo, které nás nejvíce ovlivňuje. To je vaše útočiště. 

V mé praxi čas od času řeším i to, že lidé jsou naučený hromadit staré a nepotřebné věci. A tak jak to dělají venku, to mají i uvnitř v sobě. Ono se správně říká, co uvnitř to venku.  Čas od času se lidé ptají jak změnit to co mají uvnitř sebe. Jak změnit sám sebe. Je mnoho variant. Pro někoho jsou vhodné ty duchovnější, ale jiní potřebují pomocnou sílu z venčí a i zde kolikráte stačí k nastartování, změnit své prostředí ve kterém žijí. Začít tím, že se opravdu vytřídí vše nepotřebné. Znáte to, vezmete něco do ruky, (ženy například ze šatníku, muži z garáže) uvědomíte si, že už jste to roky nepotřebovali, ale co kdyby jste to někdy potřebovali a tak to opět uložíte a skladujete. Nebo že by v tom byla vzpomínka? Vzpomínka na to, že nám to už sice není, ale co kdybychom zhubli a opět to oblékli? Vzpomínka na to jak to k nám přišlo či proč jsme to koupili, přesto že jsme to nestačili využít, nebo snad na to, že to nebylo zrovna levné?  VYHODIT  nebo  DAROVAT ale naučte se neshromažďovat.  NAUČTE SE ROZLOUČIT SE S MINULOSTÍ, SE VŠÍM STARÝM A UMOŽNIT TAK NOVÉMU ABY MOHLO PŘIJÍT.  

A že to nedokážete :-) zkuste k tomu přistupovat, jako by to nebylo vaše, panečku to by to lítalo, to by vám pravděpodobně minimálně polovina a někdy i více věcí nechybělo. Ano jsou to naše pocity vlastnění a emoční vazby, které ve skutečností způsobují hromadění nepotřebného a nebo neochota opustit  minulost. 

Přeji vám všem mnoho radosti a lásky. Vaše Xariska