Jak si vybrat toho správného terapeuta či léčitele?

16.02.2018

Jak poznat kdo je ten vhodný a jak přijmout pomoc, které se mi dostává ?

Nedělejte si ideály a představy o tom jak by měl léčitel či terapeut vypadat. Poznala jsem lidi, většinou podnikatele, které měřítka v podnikání prosazují i v duchovní sféře. Takže zde pro ně bylo nejdůležitější to, jak vypadá mé pracoviště, co mám na sobě a jak s nimi jednám. Klasický přístup, na který jsme zvyklý z běžného života. Jenomže když se nad tím zamyslíme, je to něco, co nás odvádí od toho podstatného, nemyslíte? 


Občas ke mě přijdou lidi, kteří mají představu o tom, co s nimi budu dělat, jak by to vše mělo probíhat a co chtějí slyšet. Tito lidé se poznají docela rychle. Staví se do opozice ke všem doporučením, které se jim sdělují, často jsou ponořeny do svých myšlenkových pochodů a snaží se vše si řídit podle svého a na sebe, vždyť mě nikdo nezná tak jako já, tak si to přeci musím řídit a předělat tak aby to fungovalo ... Zde je to pro mě jako terapeuta, léčitelku promarněný čas. Když někdo takový ke mě dorazí, největší důraz dávám na to, že jim říkám, doteď vám to takto nefungovalo, tak to pusťte a důvěřujte tomu co říkám. Většinou je to ale marné. Ve skutečnosti je jejich ego nechce pustit dál.  A je snad náhoda, že tito lidé se často točí v letitých kruzích ? 


Uvědomte si, že každá metoda si žádá čas. Ano někdy to jde téměř okamžitě, ale někdy to potřebuje více času. Ale jsou tací, co běhají každou chvilku po jiných léčitelech, důvody k tomu mají různé. Jedni si myslí, že čím více tím lépe, druzí schazují to co už slyšeli není dost dobré půjdu jinam ... Občas se mi stává, že mi lidé povídají kolik léčitelů už navštívili a nikdo jim nepomohl. Tito lidé ve skutečnosti nejsou na pomoc připraveni, oni nechtějí pomoc, oni chtějí dokazovat, že jim pomoci není.
Občas se tito lidé dostávají do schizofrenních stavů, kdy jim každý léčitel pomáhá skrze jinou metodu a skrze jinou posloupnost. A těmto lidem se spíše přitíží než uleví... 

Důležité je vědět, že nikdo za vás nic neudělá, že pouze vy sami svým přístupem a ochotou můžete svůj život svůj stav změnit. Každý z nás je originál, proto to co je vhodné pro kamarádku, nemusí být vhodné pro mě a obráceně. Používejte svou intuici. Hledejte takového člověka, který vás povede k vašemu vlastnímu potenciálu, nic nenutí a nemanipuluje. Který vás inspiruje a respektuje vaše jedinečné tempo, vaše potřeby a soukromí. Cesta ke změně je proces, každý jsme originální se svými originálními přístupy k životu a k samu sobě. 

Jestliže si vyberete léčitele či terapeuta a jdete na domluvenou schůzku, nechte své očekávání doma ve skříni a rozhodněte se důvěřovat své intuici, která vás tam poslala a tudíž jdete správně a bude vám pomoženo. Zůstaňte otevření, přístupní a nedělejte žádné závěry. Nezaměřujte se na to s čím nesouhlasíte, soustřeďte se na to, co by vám mohlo být přínosné. Uvědomte si, že po terapii, léčení vám dočasně může být i hůř, bývá to tím, že se něco ve vás, změnám brání. Nepřerušujte kvůli tomu léčbu, vytrvejte a máte-li pochyby , raději to zkonzultujte s dotyčným terapeutem než něco vážného podcenit. Při tom všem ale nepřestávejte používat zdravý rozum, který nám byl dán, aby jsme ho používali. Slepým přijímáním duchu ani tělu neprospějete.  

Vaše Xariska vám všem přeje požehnané dny plné lásky a sluníčka.