Každý se učí skrze poznání či nepoznání samu sebe

25.05.2018

Být svůj, přesto se naučit žít ve společnosti a to dle individuality každého. Někdo neumí žít ve společnosti jako celku, jiný má problém žít po boku druhého člověka nu a jiný nevydrží sám se sebou :-). Jo jo, je to pro některé docela oříšek. Každý člověk bez vyjímky má své slabé stránky i silné stránky. Pokud člověk pochopí jaké to jsou, pak s nimi dokáže lépe pracovat a pokud s nimi pracuje, život se začne měnit v hezčí místo. POZNAT SÁM SEBE A UMĚT S TÍM CO JE NÁM DÁNO DO VÍNKU PRACOVAT !!! To je to oč by se měl každý snažit.
Někteří z nás mají sklony, chytat se mouder z venčí takových, které je podporují v tom, ještě více schovat co by mělo být vytaženo na povrch. Stále častěji do mé praxe chodí ti, kteří si díky všeobecných mouder, kterých se chytali a které praktikovali do svých životů nadělali paseky. Všeobecná moudra jsou fajn, jsou určitým vodítkem a jsou i takové, které mnohým pomohou, ale neměli by se lidé na ně upínat a žít dle nich, tak snadno lidé ztratí samu sebe a to i tehdy když mluví o individualitě a oroginalitě každého a přitom slova a činy jsou zde totálně oddělené :-) My lidé si dokážeme krásně nalhávat do svých kapes. Ale to jsem trochu odbočila tak zase zpět k tématu.


Každý má své silné stránky. Často se stává, že někdy někdo dotyčnému řekl, že tohle není jeho silná stránka a ten človíček tomu začne věřit a tak přehlíží to co mu bylo dáno do vínku a jde trnitější cestou. Když člověk vytáhne na povrch své silné stránky a začne s nimi ve svém životě pracovat, život se začne měnit v krásné místo. To je celkem pochopitelné, nu ale jak najít to co je naše silná stránka ? JAK POZNAT SÁM SEBE :-) Je to celkem jednoduché, začátek je chtít, dát si záměr a pak jen vykročit a dojít do cíle :-)


Poznala jsem skrze mou 23 letou praxi velice rozdílné pohledy na svět i na sebe samu. Sama jsem člověk a tudíž ani mě se životní lekce nevyhýbají. A k tomu jsem ještě našla jednu mou slabou stránku, se kterou musím pracovat stále. Je to jako vyléčený alkoholik, když si připustí, že je alkoholik, musí se rozhodnout skončit, nejlépe udělá, když vyhledá pomoc, pak je abstinent, jenomže už po zbytek života musí být v pozoru a tak je vlastně stále alkoholikem jen už to má pod kontrolou a tak abstinuje. Takže moje slabá stránka o které se zde zmiňuji je program který jsem kdysi vytáhla na povrch, můj program říkal, že CHCI POZNAT NEJLÉPE NA VLASTNÍ KŮŽI VŠE CO SKRZE MOU PRAXI BUDU S DRUHÝMI ŘEŠIT, PROTOŽE CHCI BÝT NEJLEPŠÍ. Kdyby jste věděli co vše jsem za ten krátký život prožila, asi by jste pochopili lépe, že to není moc hezký program. Nu a jako abstinent se občas najdou nové věci, které když se zeptám, proč se mi to děje, odpověd přijde, abys dokázala pochopit klientelu která se k tobě chystá přijít :-) 

Moji blízcí přátelé se mě čas od času ptají, a proč tě tvoji duchovní nevarovali? Zaprvé, protože jsem se nezeptala správně a za druhé protože žiji svůj život, neřídí mi ho, jen mi pomáhají. Jsem a chci být za svůj život sama zodpovědná, nechci být pouhou loutkou .... :-D Nu a dovolila jsem si být člověkem se vším všudy a prožívat své učení a tak žiji a pracuji na sobě a miluji to co mi chodí do cesty ať už to je cokoli. 

Tak nějak jsem ztratila nit, napsal jsem opět něco jiného než byl můj úmysl, ale vím, že je v tom nějaký záměr a tak přijměte tyto slova jako určité puzlíky, které potřebujete do svého celkového obrázku a pokud se poznáme osobně, pak možná více pochopíte určitou hloubku toho co jsem vložila za tyto písmenka. 

A ano všechny texty obsahují více než jen písmenka a slova. Ve všech textech ať už psaných, řečených, zpívaných .... ve všech jsou určité informace, které tam tvůrce vložil. Ale podrobně o tomto až někdy někde osobně. 

Vaše Xariska