Partnerství aneb samota jako volba

24.05.2018

Partnerství a věčnost

Mnozí když se zamilují a spojí své životy ve svazek, chtěli by aby to tak zůstalo na věky. Jenomže je tady mnoho různých faktorů, proč se to v dnešní době tolika lidem nedaří.

Jeden známý faktor je ten, že je pohodlnější nechat vztah umřít a pak z něj odejít, než o něj stále pečovat a zalévat ho jako tu květinku, která by bez vody a péče také uvadla. 

Další faktor, který jsem poznala skrze mou praxi je, že lidé se probouzí a mají pocit, že aby našli samu sebe musí se rozejít, což je veliký omyl. A ano, důvodů těch vašich vysvětlení, proč je to u vás jinak než jinde je veliká, pestrá paleta, ale tam uvnitř, ten pravý důvod bývá většinou jiný a často jednoduchý, stačí ho jen vytáhnout, uvědomit si a zjistíte, že je to vlastně úplně jinak než jste si sami sobě namlouvali :-D 

Pak jsou tu i duchovní příčiny. Prostě si někdo naplánoval a to někdo ještě před narozením a jiný už v tomto životě, že skrze střídání partnerů, skrze hledání toho pravého nalezne to co hledá nebo protože .... (možností je více)  :-) Takže i zde je vhodné pochopit co si to ta naše dušička vlastně naplánovala a co si přeje. 

Jednu věc vám všem prozradím. Je mnohem jednodušší duchovně růst bez partnera po boku, ale je to také mnohem křehčí, protože jakmile se setkáte s tím vysněným partnerem, budete dohánět to, co jste svým oddělením nemohli zpracovat a často i shazovat to co jste si nového na sebe nabalili.

Tolik lidiček a to jak mužů tak i žen mi chodí do praxe s tím, že by chtěli partnera, ale při bližším náhledu vidím, že je to pouze rozum který volá chci být v páru, tam uvnitř je často mnoho důvodů, proč ještě ne. Nejvíce se vždy usmívám když mi přijde do praxe človíček a řekne větu : nojo, ale v mém věku jsou ti pravý zadaní. Nebo : Nojo ale žen je mnohem více než mužů, takže proto je tolik žen nezadaných. Proč se nejvíce usmívám? protože tohle mi říká obojí pohlaví, ženy o mužích a muži o ženách. jsou to pouze naše iluze, které nějak přijímáme a tvoříme si svou realitu. A to nemluvím o článcích typu vědomá žena to má těžké si najít muže a podobně.


Nečekejte a vlastně ani nechtějte slyšet ortel od žádné kartářky, terapeutky či jiných lidí ve který dáváte svou důvěru, nechtějte vědět zda máte se rozvést či zůstat. Naučila jsem se za těch 23 let mé praxe, že k tomu musíte dospět sami. I když budete tvrdit, že to je pouze vodítko, je to už často ortel a často takový človíček udělá rozhodnutí dříve, než je ještě připraven. Naučila jsem se ukazovat na to co je zapotřebí pochopit v přítomných okamžicích a navést každého tak aby sám došel do bodu, kdy bude vědět co má dělat. Díky určitých pochopeních které dostává se vše urychlí a to jak krize která přejde tak rozchod, který je už duchovně domluvený. Není z mého pohledu vhodné brát vám tu cestu svého osobního pochopení a toho pomyslného cílového bodu, kdy bude vám všechno jasné.
Ano kdysi jsem zasahovala více, pročišťovala jsem a napravovala co se dalo, ale dnes je to vyjímečné, protože co se nenaučíte dnes, budete se učit třeba v jiné podobě někdy později a tak proč vám brát vaše učení? Mnohem účinnější pro celkový váš život je vést vás vaší cestou a jen tu cestu dělat radostnější a šťastnější.
Je mi vždy ctí být vaším průvodcem po dobu, kterou vy sami uznáte za vhodnou. A je mi největší odměnou vaše zpětné vazby a to mnohdy po létech. 


Sem se rozepsala trochu jiným směrem než jsem měla v úmyslu, ale to nevadí, název už měnit nebudu, třeba napíši někdy jindy to co dnes jsem měla v úmyslu. Vaše Xariska