Pomoc skrz sexuální praktiky?

01.11.2019

Před nějakým časem u mě byla slečna, která se zajímala o ezoteriku a vše kolem. Tato slečna měla hodně svých problémů a tak ke mně přišla pro pomoc. Ono je to ale v těchto případech trochu složitější. Nejdříve se musí postupně člověk propracovat skrze nánosy a pravdy, který dotyčná přijala a pak se může kousek po kousku léčit či odstraňovat to co jí způsobuje její stavy. Ale jak to v těchto případech bývá, nic není dost rychlé a radikální a tak se stalo, že svou cestu u mě vlastně ani pořádně nenastartovala. Dostala pár odpovědí, některá pochopení a pár rad, Vzala si z nich to co sama byla schopná přijmout a hledala pomoc jinde. Zde by mohl příběh končit, ale tak tomu není.


Jen zde trochu odbočím, k tomu, jak já vlastně pomáhám. Nesnažím se ohromit tím co všechno umím a znám. Snažím se postupně každého individuálně vést tak, aby nepřeskakoval na své životní cestě, aby vše dostal tak, že u cíle až dojde k bodu, kdy sám sobě si bude terapeutem, neboť se otevře jeho vnímání sama sebe, že bude znát vše tak, aby bylo vše uchopeno správně.

Nejednou se ke mně do praxe dostal člověk co skrze různé nauky, kurzy , zrychlené cesty se dostal do ošklivých problémů a často skončil na antidepresivech jen pro svou netrpělivost. 

Ale teď zpátky k té slečně a její cestě.

Tato slečna si našla nového terapeuta, její partner přišel ke mně s tím, že si našla odborníka, který jí prý může pomoci. Tento terapeut jí skrze sexuální praktiku odpomůže od jejího problému. A co víc, tento partner, který dle mého soudu jinak byl docela chytrý, s tím souhlasí a věřil, že jim to pomůže.

Dnes jsem se setkala s další osobou, která také šla na toto "odháčkování". A tak to ve mně vyvolalo vzpomínku na tuto slečnu.

Lidi pochopte dvě věci. Zaprvé neexistuje dobrá rychlá cesta, vždy se to časem nehezky projeví. 

Za druhé, neexistuje duchovní, opravdu duchovní člověk, co by skrze sexuální praktiky pomáhal. Jsou to lidé obdaření manipulační komunikací, často schopní byznysmeni, ale určitě nejsou obdařeni zázračnou duchovní či duševní silou. Pouze zvířecím pudem. Což vylučuje duchovní růst. 

Používejte rozum, nenechte se zblbnout. 

Kdysi jsem slyšela o nějakém terapeutovi co sexuálně ženy odhačkovával, a byl za to prý odsouzen. Tehdy jsem to jen slyšela jako výsměch o terapeutech, pomyslela jsem si, že pokud je to pravda, tak jen asi ojedinělá.

Dnes vidím, že je to u nás v Čechách běžná praktika a sama se divím, že úspěšná. 

Používejte rozum a pochopte, že jedno druhé vylučuje. Sex je krásná věc, ale pouze skrze lásku. Jako praktika k jakémukoli léčení s cizím člověkem? I když tvrdí, že dojde ke styku, ale nic sexuálního v tom nemáte vidět. Vždyť je to hloupost. 

Ať už vaše cesty poznání vedou jakoukoli cestou, neztrácejte rozum a svou sebeúctu, sebehodnotu. Vaše Xariska