ŠKÁLA EMOCÍ - LÁSKA

27.04.2018

Duchovně založení lidé se často pletou a dostávají se do pastí, když se snaží potlačovat své emoce. Položíme-li na jednu strany váhy láskyplné pocity a na druhou stranu váhy hněv, strach, žal. Co je zde správné, jak by ta váha měla zareagovat?  Misky vah jsou v tomto ohledu vyrovnané. Všechny emoce jsou potřebné pro náš osobní růst. 

Lidé si myslí, že čím láskyplnější a bez těch těžkých emocí je člověk, tím je duchovnější, ale není to tak. A nebo čím duchovnější, tím by měl mít své emoce pod kontrolou. Každý člověk, má tělo které má velikou škálu emocí a potlačovat něco co chce vyjít na povrch, to by bylo jako naplňovat vnitřní papiňák,  který by jednou vybouchl a otočil se proti sobě. 

Chceme li zdravě růst, vždy ve všem bychom se měli snažit o ROVNOVÁHU, nic nepopírat, nic nepotlačovat. Můžeme se to snažit pochopit a třeba vyléčit, ale všechny emoce, které se derou ven nás mohou posunout výš, necháme li skrze ně promluvit svou duši. 

Všichni máme světlé stránky a i ty stinné stránky. Práce s našimi stinnými stránkami nás může dovést do hlubin, kde máme pocity které nechceme prožívat.  Práce s našimi stinnými stránkami dokáže pěkně otřást s našimi přesvědčeními a představami, ale necháme li je proudit a dovolíme li si je pochopit, mohou nás vyzvednout do výšin a otevřít nám nové možnosti a poznání.

"Pokud se naučíme žít uvědoměle a autenticky, když začneme chápat, že věci se nedějí nám, ale lépe řečeno "pro nás", pak budeme moci cokoliv, co přijde do našeho života použít v náš prospěch.

Pak začneme vidět všechny bariéry, které nám v životě brání dosáhnout krásu, lásku, hojnost, důvěrnost, radost a zdraví." - Erin Lanahan

Nezapomínejte na svou jedinečnost, nezapomínejte, že žádné všeobecné pravdy nejsou zde proto, aby jste se jich umíněně drželi. Naučte se naslouchat své intuici a nepřehlížet proměnlivé životní postoje. To co pro Vás bylo dobré včera, nemusí být dobré dnes. Vždyť nic není stálé, všechno roste, mění se a vyvíjí.

Vaše Xariska