Skutečná cena za svobodu

05.10.2018

Až příliš často žijeme iluzí, že nemáme svobodnou vůli. Ve skutečnosti jsme všichni svobodni. Přesto tomu nechceme věřit. 

Zamyslete se hluboce nad svým vnímáním toho, jak svobodně řídíte svůj vlastní osud. Zamyslete se nad svými kroky u kterých jste cítili nějaký nátlak a to ať z vnějšku (od okolí...) či ze svého nitra. Kdo nebo co je to za nátlak? A proč tu vůbec je?  Podívejte se upřímně na svůj život, na své vztahy a najděte si odpověď, proč vnímáte, že nejste svobodní.  Uvědomte si, že jste se někdy uměli rozhodovat svobodně a jak jste se u toho cítili a jak se cítíte pod nějakým nátlakem či pocitu nesvobody.  Možná jste si jen uvědomili, že všechna vaše rozhodnutí mají nějaké důsledky. Možná i toto uvědomění a strach z důsledků vás momentálně vězní v pocitu nesvobody. 

Uvědomění, připuštění toho, že jste svobodní, vás neosvobodí od následků, ale osvobodí vás od pocitu bezmocnosti a umožní vám převzít zodpovědnost za svůj život. 

Lidé si často tvoří své vnitřní žaláře. Tyto žaláře obklopují silné zdi, které vás mají chránit, dávat vám pocit bezpečí a pohodlí. Díky těmto zdím máte vnitřní touhy v tomto svém vlastním žaláři zůstat. A tak se stává, že i když mozek chce z tohoto žaláře vyjít a okusit tu skutečnou volnost a svobodu, klíče od vašich bezpečných zdí mívá váš vnitřní sluha, který řídí skrze vaše nevědomí vaše kroky a tím vás strhává zpět do vašich žaláří. Tento sluha je podřízený vám samotným a tak dokud vy sami tohoto sluhu nepropustíte, dokud vy sami si neuvědomíte, že všechna omezení ve svém životě přijímáte dobrovolně. Bude vám svět zrcadlit vaši nesvobodu, váš žalář. 

Skutečnou cenou za svobodu je to, že se vzdáte výhod, které vám uvěznění nabízí.

Být svobodný znamená poznat, že mě neřídí nic z vnějšku

Být svobodný znamená, být si vědom svobody ve všem co nás obklopuje, co se nás dotýká. 

Vaše Xariska vám všem přeje přijmutí daru svobody a pro ty kdož ještě někde tápou pořádám různé semináře, které pod různými tématy zpracovávají v tvořivé a podporující náruči celé skupinky vnitřní nesvobodu, nelásku .... jste srdečně zváni. 

Jste li připraveni mě poznat osobně, pak vám Vaše intuice našeptává, stačí naslouchat svému já. Vaše Xariska