ŠOTEK techniky

10.03.2018

Šotek techniky ?  Kdo to nebo co to je ?

Už jste slyšeli pojem šotek? Nejznámější je šotek domácí neboli jak já ráda říkám domovníček. Takový šotek domácí nám rád schovává ponožky a dělá jiné lumpárny. Ale taky se nám duchovně stará o naše společné domovy. 
Jednou jsem si koupila barák a chvilku po tom, co jsem se nastěhovala jsem zjistila, že je něco špatně, necítila jsem se tam dobře. Jako bych byla na návštěvě. Když jsem se vracela domu s myšlenkami nad otázkou proč, tak jsem měla velice zvláštní příhodu a o té vám teď ve stručnosti povyprávím.  
Bylo krásné, teplé jaro a já šla z procházky domu. Když jsem odemykala hlavní vchod uviděla jsem mezi pootevřenými dveřmi skřítka, který rozkročmo stál mezi dveřmi, mračil se na mě a prý co tam chci. Řekla jsem mu, že jdu domu, trochu vyjukaně a taky nazlobeně, protože jsem měla v hlavě myšlenku s pocitem,co si to troufá mě nepustit domů. Nu jenomže jsem na chvilku narazila. Tento skřítek nebyl obyčejný skřítek, byl to šotek domácí. Tento dům byl cca 2 roky bez majitele (protože mimo jiné byl plný mrtvých duší a okolní lidé si o něm vyprávěli jako o domu kde straší, ale to je jiný příběh) a proto možná se tento šotek pasoval na jediného majitele. Každopádně jsme si to spolu vyříkali a nakonec jsme spolu spolupracovali a já byla ráda, že mám takového úžasného spojence. 
Tak to byl šotek domácí. 

A kdo že je ten šotek techniky ? 
Cca před dvěma dny jsem ve svém bytě v Praze uviděla skřítka, nic zajímavého, ale on byl jiný než ti ostatní. Byl příliš malinký, ale protože už jsem viděla tolik různých skřítků, nějak zvlášť jsem se o to nezajímala. Nu ale tento malinkatý skřítek evidentně chce abych věděla kdo je, a tak před pár minutami se mi představil. Sedím tak u pc, dávám dohromady jeden článek a v tom mi někdo pošeptal, jsem šotek techniky. Úplně mě zaskočil, první co mě prolétlo hlavou bylo, proč techniky? Vždyť technika je velice mladá a šotci jsou tu od pradávna a .....  Odpověděl mi trošičku posmutněle a bylo cítit určité zklamání z té otázky.  A proč ne zrovna techniky. A kde ses tu vzal (utekla mi myšlenka) narodil jsem se, smutně odpověděl. 
Je to velice čerstvý zážitek a velice mě mrzí, že moje myšlenkové pochody jsem neměla pod kontrolou. Ale vím, že se tímto vyjasní konečně ty technické karamboly, které jsem poslední dobou měla. Že konečně mi začnou moje technické věci zase fungovat tak jak mají. Stačí jen pochopit a přijmout kamarádskou nabídku od šotků techniky. 
Dozvěděla jsem se od něj, že mě delší dobu pozorují a různě zkouší a že je čas se seznámit. A tak končím tyto řádky a těším se na kouzelné seznamování s úžasnými šotky techniky. 

Vaše Xariska