Vítání jara ve velkém stylu

Pálení čarodějnic připadá na noc z 30. dubna na 1. května. Je to pohanský svátek oslavující příchod jara a zajišťující plodnost. 

Tímto Vás srdečně zveme k oslavě  jara. Přijďte si prožít během pěti silných dnů, mnoho rituálů a společných akcí vnádherném prostředí uprostřed lesů v povodí Tiché a Divoké Orlice.

Začíná se v úterý 30.4.  příjezdem mezi 17°°-20°°

ve 20°° hodin menší pohoštěníod 22°° hodin u velkého ohně, další dny bude vrcholení s přechodem přes žhavé uhlí a končí se v sobotu.

Hlavní témata :

  •  radost a oslava života
  •  spálení starého, nepotřebného, místo čarodějnic 
  •  přijmutí nového do našich životů
  •  propojení s kořeny a s naší matkou Zemí
  •  kruh ohně v Týpí
  •  přechod přes žhavé uhlí
  •  a další rituály, meditace ... 

Veškeré aktivity jsou dobrovolné. Není nutná aktivní účast, ale i pouhá přítomnost zanechá v každém výraznou stopu a životní posun. 

Pro koho je tato akce určená? Pro každého, kdo má chuť prožít něco neobvyklého a kdo chce načerpat sílu přírody, zanechat staré v minulosti a přivítat ve společném kruhu vše nové. 


Těšíme se na setkání kolem ohně venku i v týpí. 


Věděli jste, že ...

Týpí (teepee nebo tee-pee) je velký kuželový stan, původně vyráběný z bizoní kůže. Jedná se o obydlí Indiánů Velkých plání a přilehlých oblastí. Na stavbu kůže bizonů používaly proto, že jich na pláních žili miliony a tak nebyla nouze o stavební materiál. Od běžných stanů se liší také tím, že uprostřed stanu je na zemi vybudováno ohniště, kde může hořet otevřený oheň.
Slovo týpí pochází z lakotštiny a jeho původní význam je obydlí.  

Chůze přes žhavé uhlíky (Firewalk)

Přechod přes žhavé uhlíky slouží jako očistný a transformační způsob léčení a modlitby, a jako iniciační neboli přechodový proces v dospívání.

Používání žhavých uhlíků k přechodu či tanci, bylo rozšířené v různých dobách a tradicích na blízkém východě, v Africe i Asii. V současné době se v mnoha podobách používá i v naší společnosti. Rituál je založený na vztahu člověka a ohně, jednoho ze základních přírodních elementů, symbolizující transformaci.

Síla tohoto rituálu spočívá zejména v možnosti změnit osobní myšlenkové vzorce a dostat se za hranice svého mentálního omezení. Otevírá účastníkům příležitost k úplnému sebepřijetí, zdravému sebevědomí v pokoře, k překonání hranic ega a přijetí zodpovědnosti za své chování a jeho následky, zejména ve vztahu k ostatním bytostem a ke zdrojům přírody, Matky Země. Umožňuje symbolicky něco ukončit a s pomocí ohně se rozloučit s tím, co potřebujeme odložit, nebo se naopak s prvním krokem do ohně otevřít novému životnímu období či rozhodnutí.

Rituál Přechod přes žhavé uhlíky, který pořádáme, ctí a respektuje symbiózu člověka a přírody i význam symbolického propojení tradice a současnosti.

Celý obřad sestává z osobní přípravy koncentrací a meditací, společné přípravy posvátného ohně i přechodové dráhy. Tou je pruh udusané zeminy dlouhý 3-6 metrů (může být i více), na kterou se v závěrečné, vrcholné fázi obřadu rozprostírají rozžhavené uhlíky. Účastníci jednotlivě přecházejí po uhlících, v plném soustředění, v přítomnosti, za podpory ostatních účastníků, bubnů, chřestidel a posvátných zpěvů.