Xarisky blog 

Na horní liště najdete rozcestník. Stačí jeden klik 


Upozornění: Text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem a s aktivním odkazem.
Autor článků: Xariska Strmisková

Jsem vegetariánku už nějaký 9 rok. Nikdo nemůže říci, že bych mu doporučovala, aby se stal vegetariánem. K tomu by měl dojít člověk sám a ne každý k tomu má dojít v tomto životě. Ani si netroufám říci, že je to zdravé.
Lidé něco zkusí nebo třeba někam dojdou, cítí se fajn a mají tendenci to v lepším případě...

Nebudu teď psát o tom zda existuje a jak to ve skutečnosti je. Spíše to vezmu jako příběh, puzlíky z mého života které nebudou celistvé, přesto mnohým můžou něco ukázat, můžou doplnit nějaké informace do vašich skládaček.
Když si chci vzpomenout kdy vlastně ke mě vize budoucnosti chodili, vždycky se mi jako první vybaví jedna příhoda. Nebylo to...

Dnešní doba je velice pestrá co se týká možností kolem duchovna a okultismu. Každou chvilku se objeví nějaký nový směr či nová praktika jak si zlepšit život svůj či jiných lidí.

Napíši vám příběh jedné mé klientky které budu říkat Ema. Tato Ema se narodila do rodiny s dalšími sourozenci. A jako mnohé rodiny i zde byli vazby na prarodiče různorodé. Z matčiny strany byli vazby problematické a skoro nulové, z otcovy strany byli vazby láskyplné a silné, jen do doby, než jak otec tak jeho rodiče umřeli. Bylo to...

Blíží se nám čas dušiček. Někdo má z tohoto času obavy. Protože pravda je, že se v tento čas závoje světů ztenčují. Naši mrtví k nám mají blíže. Někdo doporučuje v tyto dny pálit ochranné byliny. Já říkám proč ne, ničemu to neuškodí. Ale dle mého stačí zapálit si nějakou svíčku a vzpomenout na naše předky.
Mnoho lidí...

Každou minutu svých životů nám naše svobodná volba poskytuje směr životní cesty. Na druhé straně jsme stále okolním světem a v dnešní době více než kdy jindy před tím, ve střetu s nesvobodou a manipulací, stále více je nám předkládáno co je správné či není a to ať už na přímo či nepřímo.

Čas od času na internetu v článcích či někde v debatách čtu, že se lidé dušují, že jsou pouze sami za sebe, že odmítají jakoukoli spolupráci (andělů či jiných energií...). Jenomže to prostě není možné, protože jsme součástí světa, kde je mnoho rozdílných energií, které se navzájem ovlivňují. Upozorňuji jen, že zde neřeším to, když člověk nevěří na...

Střídání ročních období symbolizuje věčný a neměnný koloběh života. Jaro jako zrození a nový začátek, léto jako rozpuk života v plné kráse a celistvosti, podzim jako období zklidnění a vzpomínání a potom už zima jako čas pro rekapitulaci a odpočinek. Promítneme-li si charakteristiku jednotlivých období do svého života, pochopíme, že průběh roku a...

Přátelství je rozhodujícím faktorem a základním faktorem všech dobrých vztahů.

Až příliš často žijeme iluzí, že nemáme svobodnou vůli. Ve skutečnosti jsme všichni svobodni. Přesto tomu nechceme věřit.

Vzorce duše

02.10.2018

Mnozí lidé nechápou, proč je potkávají stejné životní situace, proč potkávají stejné typy lidí, proč jsou přítomná stále stejná životní témata. Když člověk pochopí svůj vzorec duše, je to jako by dostal do ruky mapu, díky které se snadněji vyhne pádům a naopak může svůj život úplně přetočit do pohody, štěstí a lásky.

Říká se, že v jednoduchosti je síla nu a tato má zkušenost je velice jednoduchá. Věřím, že mnozí ji i ve svém životě praktikují a pravděpodobně ani neví proč, prostě stejně jako já naslouchají projevům svých vnitřních pocitů.

Dnes ke mě do praxe přišla paní s dotazem, jak vyléčit své zuby. Byla docela nešťastná z toho, že se jí stále kazí. Už když se mi objednávala, věděla jsem, že to bude vyjímečná práce.

Čas od času ke mě do praxe přijde žena, která si povzdechne, že by chtěla také něco velikého dělat, například jako já, že mě obdivuje a .... No a tak jí vysvětluji, že já sice mám práci, která se jí zdá být prima, ale nejsem matka. A co většího než být matkou může být?

Docela často potkávám lidi, kteří buď popírají démonské bytosti, jako něco skutečného a nebo jsou tu ti, kteří naopak démonizují i to co je prostě jen naše temná stránka.

Jak jsem již několikrát někde zmiňovala, mé dary mám otevřené od mala a začala jsem někdy v roce 1995 výkladem karet nahlížet za oponu pro druhé. Protože ke mně stále chodí ti, kteří mají otázku ohledně toho jaké je jejich poslání, rozhodla jsem se napsat tyto řádky. Je to hodně o mém životním příběhu na toto téma. A věřím, že...

Být svůj, přesto se naučit žít ve společnosti a to dle individuality každého. Někdo neumí žít ve společnosti jako celku, jiný má problém žít po boku druhého člověka nu a jiný nevydrží sám se sebou :-). Jo jo, je to pro některé docela oříšek. Každý člověk bez vyjímky má své slabé stránky i silné stránky. Pokud člověk pochopí jaké...

Mnozí když se zamilují a spojí své životy ve svazek, chtěli by aby to tak zůstalo na věky. Jenomže je tady mnoho různých faktorů, proč se to v dnešní době tolika lidem nedaří.

Zapomínáme na pokoru. Zapomínáme na to, co znamená žít v harmonii. V harmonii sám se sebou a se vším kolem nás.

Duchovně založení lidé se často pletou a dostávají se do pastí, když se snaží potlačovat své emoce. Položíme-li na jednu strany váhy láskyplné pocity a na druhou stranu váhy hněv, strach, žal. Co je zde správné, jak by ta váha měla zareagovat? Misky vah jsou v tomto ohledu vyrovnané. Všechny emoce jsou potřebné pro náš osobní růst.

Óoo lásko, tys vstoupil do mých dveří a já poznala naše společné životy v mnohých inkarnací. Jsi krásný, jsi mladý a já se ztrácím ve svých pocitech. Vnímám naši lásku, která je propletená skrze minulost i budoucnost, a přitom se ztrácím v nejisté současnosti. Otvíráš mi nové dveře vnímání, skrze tebe vnímám své strachy a nejistoty, které ve mně...

Víte o tom, že vaše dary můžou být uzmuty?
Jednoduše řečeno, stává se docela často, že ten kdo ještě naplno nevyužívá své dary je snadnou kořistí pro ty, kdož používají dary jiných ke své potřebě.
Je mnoho těch, kterým jejich dary jsou pootevřeny, ale oni jdou cestou, která se nelíbí "vesmíru" a tak se jim jejich dary...

Tento článek vznikl díky jednomu dotazu od jedné mé klientky. Zeptala se mě, proč ještě nedokáže mít nemoci pod kontrolou, tak jako jiní. :-) Jen dodám, že tento článek hovoří o běžných nemocech, ne o těch vážných, to je jiná kapitola života.

Jeden den mi přijde do praxe paní, které vysvětluji, že za celou svou minulostí má zavřít dveře, protože ona nemusí žádné řešení hledat v minulosti. Všechno co ve svém životě bude řešit má řešit skrze přítomnost. To znamená nehledat proč a kdy se to stalo, prostě to správně chytit a teď vyřešit, zpracovat.

Buďte zdraví

27.03.2018

Já osobně, když mě osloví někdo, kdo má nějaké zdravotní problémy, neslibuji vyléčení.
Skrze mě může dojít k hlubokému pochopení toho, proč, co a jak. Skrze toto pochopení se každý tam uvnitř potká sám se sebou a to často tak, že změní pohledy a nebo se bude muset utkat s něčím, co má ve svém nitru ukryto. To...

Nedávno ke mně do praxe přišla paní. Koupili s manželem pozemek a chtěla se ujistit, že je vše v pořádku a případně ho vyčistit. Byl to pozemek na samotě a chtěli si na něm postavit baráček.

Myslíte si, že by se měl uzdravit nebo změnit svět?
Tak se zaměřte na uzdravení samu sebe a své rodiny. Tím přispějete k uzdravení celého světa.

Bylo postupně v zákulisí a v tichosti po generace pracováno na tom, aby se svět ocitl v chaosu. Dnešní doba ale je ve vysokých vibracích a dává nám velikou sílu vše změnit. ...

Sedím doma, nějak nemám chuť jít ven. Myslela jsem si, že je to tím horkem, ale kdo ví jaký je pravý důvod
Každopádně teď sedím u stolu a koukám do otevřeného okna a cítím ÚDIV NAD TOU KRÁSOU.

Nad jakou? úplně nevím, prostě vidím na protějším paneláku odraz sluníčka a cítím údiv jak je venku krásně, jak je ten svět nádherný a barevný....

Stačí klik nad tímto řádkem, šipička  starší články, a jste na dalších stránkách blogu se zajímavými  články.